Scenariusz przedstawienia z okazji Dnia Babci i Dziadka - grupa 3-4 latki


Iwona Mądry. Świdwin

5 października br. został ogłoszony ranking Global Masters in Management 2009, prezentujący 50 najlepszych programów magisterskich z zarządzania. Z dumą i radością informujemy, że nasza uczelnia zajęła w nim 36 miejsce. ALK znalazła się również w rankingu EMBA 2009, w którym wymieniono 95 najlepszych na świecie programów Executive MBA. Gratulujemy naszym studentom i absolwentom wspólnego sukcesu We wspólnym rankingu szkół wyższych, przygotowanym przez tygodnik "Wprost" i magazyn studencki "?dlaczego", Akademia Leona Koźmińskiego zajęła PIERWSZE MIEJSCE wśród niepublicznych uczelni biznesowych. Kryteriami oceny była jakość kształcenia, szanse kariery zawodowej absolwentów i osiągnięcia kadry dydaktycznej Lidia Zinówko. GiżyckoAneta Podkowa. Staszów Arleta Flitta. Chodzież Elżbieta Leszczyńska. Białystok

Ponad 80 absolwentów MBA oraz przedstawicieli kadry uczelni 30 stycznia 2010 r. bawiło się na Balu Absolwenta MBA w Pałacu w Jabłonnie. W trakcie imprezy odbyła się loteria fantowa, w trakcie której udało się zebrać prawie 3 tys.zł. Pieniądze przekazane zostaną na wyposażenie sali absolwenckiej, która powstanie w nowej części budynku C.

Dr Konrad Maj, psycholog społeczny ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej radzi maturzystom, jak przygotować się do ustnej matury z języka polskiego.  Agnieszka Głąb. Goszcz

Izabela Wija - Sobiech. Wodzisław Śląski Emilia Nowak. Dziepółć Iwona Kłonowska. Szczecin31 maja 2010 prof. Leszek Kubicki, Kierownik Katedry Prawa Karnego w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego, obchodził swój jubileusz. W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele najważniejszych polskich instytucji prawniczych - Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego, prawnicy z PAN, dziekani wydziałów prawa

phoca_thumb_s_coinsWłaśnie została ogłoszona IX Edycja Programu Stypendiów Pomostowych. W roku akademickim 2010/2011 czekają na Was stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.
Maria Puchała. Słowik

Program edukacji regionalnej: Świnoujście - moja mała Ojczyzna


Urszula Więcław, Dorota Rutkowska, Grażyna Cielińska. Świnoujście

Przedszkolaki u Jezuska. Jasełka


Agata Strzelichowska. Płaza

Plan pracy wychowawczo - dydaktycznej w grupie dzieci 5 - letnich


Joanna Andreczko. Żory

Scenariusz apelu z okazji 216 rocznicy Konstytucji 3 Maja


Iwona Gwóźdź. Kielce

Andrzejkowe wróżby


Maria Wdowczyk. Debrzno

Scenariusz zajęcia w grupie 4 – 5 – latków "Jesień w sadzie i w ogrodzie"


Alina Plich. Tomaszów Mazowiecki

"Poznajemy zmysłami koci świat"- scenariusz zabaw i gier dydaktycznych dla kl. 1


Bożena Bąk, Bożena Lorek. Szklarska Poręba

8617 wniosków w "Radosnej szkole"


 

phoca_thumb_s_plac_zabawW tegorocznej edycji rządowego programu Radosna szkoła złożono 8617 wniosków o dofinansowanie zakupu wyposażenia miejsc zabaw w salach szkolnych oraz na budowę szkolnych placów zabaw. 

W tym roku w budżecie państwa na realizację programu przeznaczono kwotę 150 milionów złotych. W pierwszej kolejności środki zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkole. Wnioski takie złożyło prawie 6 tysięcy szkół (spośród 13 tysięcy uprawnionych). Zgłoszone w tej edycji programu wnioski opiewają na kwotę ok. 50 milionów złotych.
 
Dofinansowanie zostanie przyznane także na refundację zakupionych już pomocy dydaktycznych. W dalszej kolejności środki z tegorocznego programu rządowego Radosna szkoła zostaną przeznaczone na modernizację i utworzenie szkolnych placów zabaw. Wnioski złożone w tej kategorii opiewają na ok. 57 mln.
 

Pozostałe środki finansowe zostaną przekazane tym szkołom, które po raz pierwszy złożyły wnioski w programie Radosna szkoła. Szkoły, które w tym roku nie dostaną wsparcia finansowego, mają szansę na otrzymanie dofinansowania w pierwszej kolejności w ramach przyszłorocznej edycji programu. Przypominamy, że kolejny termin składania wniosków upływa 10 października 2010 roku.
 

 

Wyniki Matury 2010


W tym miejscu publikować będziemy wszystkie najświeższe informacje na temat wyników matur. 

TEST - stosunki między populacjami


Dorota Mieszkuć. Szczecinek

Trudna otrografia? Spróbuj inaczej!


Grażyna Wojciechowska. Gdynia

Dzień Mamy i Taty. Scenariusz zajęcia otwartego dla rodziców


Bożena Oliwa, Natalia Muszyńska. Opole

Sławni goście Malborka - inscenizacja szkolna dla klas 4 - 6


Justyna Izabella Lewalska. Malbork

Dzień Dziecka - scenariusz uroczystości


Jolanta Gowin. Żuromin

Test z gospodarki rynkowej


Grażyna Woźniak. Bydgoszcz

Konkurs czytelniczy dla klas 3


Lucyna Wrona. Mieroszów

Scenariusz mikołajków integracyjnych


Wioletta Widerska. Jastrzębie Zdrój

Teaching vocabulary - introduction to the phrasal verbs


Jadwiga Przestrzelska. Olsztynek

O bezpiecznym wykorzystywaniu energii


phoca_thumb_s_komp_trawaJuż ponad 1 000 uczniów uczestniczy w projekcie PlanetaEnergii.pl – internetowej platformie edukacyjnej na temat bezpiecznego wykorzystywania i oszczędzania energii. 

Plan rozwoju zawodowego dla uzyskania stopnia awansu nauczyciela mianowanego


Iwona Kłonowska. Szczecin

Apel z okazji zakończenia roku szkolnego


Aleksandra Rzeźwicka. Warszawa

Konspekty zajęć świetlicowych


Sonia Żychlińska. Bytom

Scenariusz zajęć dotyczących znajomości topografii miasta dla młodzieży mieszkającej w internacie


Artur Niedzielski. Bydgoszcz

Scenariusz uroczystości I Komunii świętej


Dorota Banik. Myszków

Zmiany w karcie nauczyciela


phoca_thumb_s_notatki19 listopada Sejm RP uchwalił ustawę o zmianie ustawy – Karta Nauczyciela, która nowelizuje art. 30a ustawy – Karta Nauczyciela. Tekst ustawy o zmianie ustawy – Karta Nauczyciela został przejęty przez Senat bez poprawek 20 listopada.

Jeśli chcesz kupić kardigany damskie wyprzedaż koniecznie sprawdź naszą najnowszą kolekcję na kardigany damskie wyprzedaż. Od wielu lat dostarczamy kardigany damskie wyprzedaż do sklepów odzieżowych w całej Polsce. Nasza kolekcja na kardigany damskie wyprzedaż powoduje, że każda klientka będzie mogła dobrać odpowiedni dla siebie wzór kardiganu. Nasza tegoroczna oferta na kardigany damskie wyprzedaż uwzględnia najnowsze trendy w modzie. Jeśli chcesz wyglądać młodo i nowocześnie, to nasze kardigany damskie wyprzedaż będą dla ciebie odpowiednie.