Minister finansów podpisał akredytację dla ARiMR


\\\\\\\"\\\\\\\"

czytaj dalejPrzedstawiciele Korei Południowej poinformowali dziś, że znaleźli – jak wszystko wskazuje – tylną część zatopionego okrętu, na którym uwięzionych mogło być do 46 marynarzy. Informacje takie podała agencja informacyjna Yonhap. Sprawa zamknięcia Ignalińskiej Elektrowni Atomowej, która została wyłączona 31 grudnia ubiegłego roku, znajduje się w krytycznym momencie - powiedział w poniedziałkowym wywiadzie dla portalu DELFI litewski wiceminister energetyki Romas Szvedas. KGHM po debiucie Tauronu podejmie decyzję, czy będzie dokupować akcje tej spółki na giełdzie - poinformowała PAP rzeczniczka KGHM Anna Osadczuk.Członkowie zarządów spółek węglowych zostali pozbawieni przysługujących w górnictwie dodatkowych świadczeń: czternastej pensji, nagrody barbórkowej (w wysokości jednej pensji), nagród jubileuszowych i deputatu węglowego - wynika z informacji spółek. Roczna sprzedaż mrożonych deserów właściwie się nie zmienia, jednak wartość rynku zwiększa się nawet o kilkanaście procent rocznie. Wniosek prosty: w Polsce zaczynają królować lody z wyższej półki. Miss i Mister Stycznia 2010 wyłonieni! Są już pierwsi finaliści Wyborów Miss&Mister Transportu 2010. Miss Stycznia została Polka o pseudonimie Ulcia z firmy D-arko z Bielska ...

Od 27 do 30 marca 2010 roku policjanci CBŚ zatrzymali 7 mężczyzn w wieku od 27 do 46 lat, mieszkańców Rzeszowa i okolic. Wszyscy zatrzymani związani ...



W ciągu najbliższych 2 - 3 lat marże Central European Distribution Corporation (CEDC) będą wciąż rosły - zapowiada w rozmowie z "Parkietem" Wiliam Carey, szef spółki produkującej alkohole. 26 listopada odbędą się w Warszawie polsko-rosyjskie negocjacje w sprawie dodatkowych dostaw gazu do Polski - poinformował w poniedziałek PAP dyrektor departamentu ropy i gazu w Ministerstwie Gospodarki Maciej Kaliski. Francuski indeks CAC 40 na zamknięciu wzrósł o 0,15 proc., do 3.512,76 pkt. (PAP)22-25 mln euro - to maksymalna kara, jaką Polska zgadza się zapłacić za nieprawidłowości w wydawaniu w przeszłości dopłat bezpośrednich dla rolników - powiedział w czwartek w Brukseli minister rolnictwa Marek Sawicki. Komisja Europejska domaga się 92 mln. Port w Świnoujściu nie będzie mógł rozwijać i obsługiwać większych statków, jeśli Gazociąg Północny na skrzyżowaniu z trasą do polskiego portu nie zostanie wkopany pod dno morza - ocenia Ministerstwo Infrastruktury. UKE przegrał w Komisji Europejskiej batalię o tańszy dostęp operatorów internetowych do sieci TP SA.

MinFin sprzedało na przetargu zamiany obligacje za 4 ,62 mld zł


Jolanta Bruzi-Tomczak, Joanna Żelazna. Gdynia

"Parkiet": PKO BP chce rozwijać się organicznie


W PKO BP dobiegają końca prace nad strategią - pisze "Parkiet".

Wicepremier Waldemar Pawlak na posiedzeniu Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych


Plany prywatyzacyjne oraz polityka transportowa państwa były głównymi tematami plenarnego posiedzenia Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych. Spotkaniu, które odbyło się 7 września br. przewodniczył wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Niemiecki indeks Ifo wzrósł w styczniu do 95,8 pkt


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Jedna prawdziwa, druga z wosku - w berlińskim Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, niemiecka supermodelka Heidi Klum odsłoniła swoją podobiznę.

Wicepremier Pawlak o rozwoju współpracy gospodarczej z Azerbejdżanem


– Azerbejdżan dysponuje ogromnym potencjałem w dziedzinie wydobycia ropy i gazu. Ważny jest dla nas także rozwój współpracy m.in. w zakresie przetwórstwa żywności – powiedział wicepremier Waldemar Pawlak na wspólnej konferencji z ministrem przemysłu i energetyki Azerbejdżanu Natig Alijewem. Spotkanie z dziennikarzami odbyło się 13 maja br. po posiedzeniu III Polsko-Azerbejdżańskiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Gospodarczej.

Miedwiediew o Nord Stream: koszty polityczne też są ważne


Czy Gazprom nie chce budować drugiej nitki gazociągu jamalskiego z powodu sporów z Polską o II wojnę światową i zastrzeżeń do wojskowych manewrów na Białorusi?

Sejm powołał Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych


Sejm powołał w piątek Wojciecha Rafała Wiewiórowskiego na stanowisko Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Za głosowało 270 posłów, 22 było przeciw, 118 wstrzymało się od głosu. Kadencja GIODO Michała Serzyckiego mija 13 lipca 2010 roku

NBP: Podaż pieniądza M3 wzrosła o 8,1% r/r do 720,34 mld zł na koniec grudnia


O 3,5 proc. wzrosły ceny towarów i usług konsumpcyjnych w grudniu 2009 r. w porównaniu do analogicznego okresu w 2008 r., a w stosunku do listopada 2009 r. nie zmieniły się - podał w czwartek Główny Urząd Statystyczny.

MF sprzedało bony 52-tyg. za 855 mln zł przy popycie 4.429,16 mln zł


Ministerstwo Finansów sprzedało bony 52-tyg. za 855 mln zł przy popycie 4.429,16 mln zł i średniej rentowności 3,839 proc. - podało MF w poniedziałkowym komunikacie.

Raje podatkowe w brytyjskich terytoriach zależnych nie dostaną pomocy


Odnalazła się poszukiwana w okolicach Sieradza młoda kobieta, uprowadzona przez męża - informuje reporterka RMF FM. Policjanci zabrali ją do domu. 32-latkę uprowadził mąż, z którym jest w separacji. 45-letni mężczyzna ma zarzut znęcania się nad żoną i zakaz zbliżania się do niej.

Peugeot i Mitsubishi zrezygnowały z mariażu


\\\"

W III RP nastąpił zanik patriotyzmu - powiedział w porannych "Sygnałach Dnia" Lech Kaczyński. Prezydent stwierdził, że działania ówczesnych władz świadomie zmierzały do wykorzenienia w Polakach uczuć patriotycznych. Kaczyński dodał, że w przyszłości zostanie ustanowione nowe święto państwowe. 

KE nie cofnęła 380 mln euro na budowę terminalu LNG


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, Komisja Europejska nie wycofa się ze współfinansowania terminalu LNG w Świnoujściu. Polska nie straci w ten sposób 380 mln euro, co stanowi prawie 60 proc. wartości inwestycji.

Rury i przewody rurowe bez szwu (seamless pipes and tubes) - Chiny - zmiana nazwy firmy podlegającej indywidualnej stawce cła antydumpingowego


19 grudnia 2009 r. zostało opublikowane zawiadomienie KE dotyczące środków antydumpingowych obowiązujących w odniesieniu do przywozu do UE niektórych rur i przewodów rurowych bez szwu, z żelaza lub stali (certain seamless pipes and tubes of iron or steel), pochodzących z Chin.

Radni Kleczewa chcą zwiększyć obszar działania KWB Konin


Rada Miejska Kleczewa podjęła podczas ostatniego posiedzenia uchwałę intencyjną w sprawie zamian w planie zagospodarowania, które umożliwią poszerzenie obszaru działalności Kopalni Węgla Brunatnego "Konin".

Znane są ceny za kolejny odcinek autostrady A4 w Małopolsce


Sąd Okręgowy w Łodzi utrzymał w środę w mocy wyrok skazujący na grzywnę łódzką emerytkę oskarżoną o narażenie Skarbu Państwa na stratę (łącznie z odsetkami) sześciu groszy. Kobieta ma zapłacić 130 złotych grzywny i 170 zł kosztów procesu.

Nuty Verdiego od przemytnika do Biblioteki Narodowej


Wczoraj funkcjonariusze Służby Celnej przekazali Bibliotece Narodowej w Warszawie zabytkowy zapis nutowy Falstaffa Giuseppe Verdiego. Dzieło, wydane w 1893 r., to jedno z nielicznych zachowanych do ...

Gazprom przejmuje Osetię Południową


W rocznicę uznania przez Rosję niezależności Osetii Południowej, separatystycznego regionu Gruzji, Gazprom uruchomił bezpośredni gazociąg do tego regionu.

Logistyka a bezpieczeństwo


Koło Naukowe Studentów Logistyki Akademii Obrony Narodowej pragnie zaprosić miłośników i sympatyków logistyki 8 - 9 kwietnia 2010 roku na Ogólnopolską Konferencję Studentów Logistyki "Logistyka a ...

Propozycja Gudzowatego z szansą na realizację


Propozycja Aleksandra Gudzowatego, aby Gazprom i PGNiG, które zgodnie z polsko - rosyjskim porozumieniem gazowym maja przejąć pełną kontrolę nad EuRoPol Gazem, dokonały tego poprzez wykup akcji od Bartimpeksu jest analizowana przez władze PGNiG – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

PKN Orlen mógł mieć 561-964 mln zł zysku w III kw. 2009 r. - analitycy


Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew w dorocznym orędziu do Zgromadzenia Federalnego, czyli dwóch izb parlamentu Rosji wyraził przekonanie, że Rosja może uzyskać status światowego mocarstwa na zasadniczo nowej podstawie.

RN Pekao S.A. wybrała Alicję Kornasiewicz na prezesa banku


Rada nadzorcza Pekao S.A. wybrała Alicję Kornasiewicz na prezesa zarządu banku - poinformowała PAP osoba zbliżona do spółki, chcąca zachować anonimowość.

LOT pilnie szuka pieniędzy na spłatę długów


Polskie Linie Lotnicze LOT znowu mają problemy z płynnością finansową. Według informacji "Dziennika Gazety Prawnej", same zaległości wobec zarządzającego warszawskim lotniskiem Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze wynoszą co najmniej kilkadziesiąt milionów złotych.

Świąteczne ograniczenia dla ciężarówek


Wielkanoc tuż tuż, dlatego też przypominamy, że jak co roku w okresie świąt obowiązywać będą okresowe ograniczenia drogowe. Ograniczenia w ruchu wynikają z rozporządzenia, jeszcze Ministra ...

W budownictwie mieszkaniowym kryzys ustępuje


W marcu deweloperzy zaczęli budowę 6258 mieszkań, czyli przeszło dwukrotnie więcej niż przed rokiem - podał w poniedziałek GUS

Huebner atakuje Barroso w sprawie reformy budżetu UE


Przewodnicząca Komisji ds. Regionalnych Parlamentu Europejskiego Danuta Huebner zdecydowanie zaprotestowała w liście do szefa Komisji Europejskiej Jose Barroso przeciw propozycjom reformy budżetu UE po roku 2013. Reforma oznacza radykalne cięcia funduszy regionalnych oraz zmianę zasad ich dystrybucji - z pominięciem władz regionalnych i lokalnych.

Jeśli chcesz kupić kardigany damskie wyprzedaż koniecznie sprawdź naszą najnowszą kolekcję na kardigany damskie wyprzedaż. Od wielu lat dostarczamy kardigany damskie wyprzedaż do sklepów odzieżowych w całej Polsce. Nasza kolekcja na kardigany damskie wyprzedaż powoduje, że każda klientka będzie mogła dobrać odpowiedni dla siebie wzór kardiganu. Nasza tegoroczna oferta na kardigany damskie wyprzedaż uwzględnia najnowsze trendy w modzie. Jeśli chcesz wyglądać młodo i nowocześnie, to nasze kardigany damskie wyprzedaż będą dla ciebie odpowiednie.