Amazon vs Wal-Mart: Pokryzysowa wojna cenowa w internecie


Wielkie sieci handlowe w USA walczą o każdego dolara, jakiego Amerykanie mają do wydania w gorącym okresie przedświątecznym. Najbardziej zażarta rywalizacja toczy się w internecie, gdzie do walki o klienta przystąpiło dwóch gigantów sprzedaży detalicznej: Wal-Mart i Amazon - pisze New York Times.

Brazylijski perkusista Antonio Luis Alves de Souza zmarł w wieku 54 lat na atak serca. PKN Orlen obniża od piątku hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm Plus o 25 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern. Sprinter Marcin Urbaś, wielokrotny mistrz Polski na dystansach 200 i 100 m, został etatowym dziennikarzem sportowym wielkopolskiej telewizji WTK.Białoruś ma już 192 mln dol. długu za gaz dostarczony w tym roku - twierdzi Gazprom. Mińsk twierdzi, że zaległości są dwa razy mniejsze. Po wejściu Apple z iPadem w posadach trzęsie się monopol Amazona, który umożliwił gigantowi e-handlu dyktowanie wydawcom własnych warunków. Swoje trzy grosze może też wtrącić Google W libiąskim Zakładzie Górniczym Janina, należącym do Południowego Koncernu Węglowego (Grupa Tauron), gości premier Donald Tusk. Szef rządu spotyka się z górnikami z okazji ich święta.

Czy zaskakujące zmiany w statucie nie sparaliżują polsko-rosyjskiej spółki EuRoPol Gaz, właściciela gazociągu tranzytowego do Niemiec.

17 grudnia 2009 r. zostało opublikowane Rozporządzenie KE nr 1241/2009 z 16 grudnia 2009 r. utrzymujące i aktualizujące zakres uprzedniego nadzoru nad przywozem niektórych wyrobów z żelaza i stali (certain iron and steel products) pochodzących z niektórych państw trzecich. Wokół spedycji Klienci korzystający z oferty spedytorów, spotykają się często z góry ustalonymi zasadami wykonywania usług spedycyjnych, regulującymi wzajemne prawa i obowiązki stron – ogólnymi warunkami spedycyjnymi ...

Już od dłuższego czasu zaczynam mieć poważne wątpliwości, co do poziomu racjonalności w zachowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. I nie chodzi tu brak znaku równości między moimi oczekiwaniami a rezultatami jego działalności politycznej. W samym styczniu przekonali do zmiany funduszu 142 tys. przyszłych emerytów. Co drugi z nich przeniósł się za ich namową do gorszego OFE - wynika z wyliczeń Gazety Według Światowej Organizacji Turystyki w zeszłym roku liczba wyjazdów zagranicznych na całym świecie spadła o blisko 4 proc., do 880 mln. Ale w IV kw. 2009 r. nastąpił przełom i liczba turystów na świecie znowu zaczęła rosnąćSystem REACH – pakiet legislacyjny zakładający obowiązkową rejestrację substancji chemicznych, ocenę dokumentacji technicznej oraz ocenę substancji, udzielanie zezwoleń na wykorzystywanie substancji do produkcji i obrotu, a także powołujący Europejską Agencję Chemikaliów z siedzibą w Helsinkach, w Finlandii. Konsorcjum Hochtief złożyło najkorzystniejszą ofertę na wybudowanie pirsu centralnego Terminalu 1 oraz dokończenie budowy pirsu południowego Terminalu 2 warszawskiego lotniska Okęcie - poinformował w piątek PAP rzecznik lotniska Kamil Wnuk. - Dostrzegam duży potencjał polsko-saudyjskich stosunków gospodarczych. Liczę na ich dynamiczny rozwój w najbliższej przyszłości, a zwłaszcza na zwiększenie wzajemnych inwestycji zagranicznych w naszych krajach – powiedział wiceminister gospodarki Marcin Korolec podczas rozmów z przedstawicielami firm zrzeszonych w Saudyjsko-Polskiej Radzie Biznesu. Spotkanie odbyło się 27 lipca br. w Ministerstwie Gospodarki.

KGHM ponownie podniósł prognozę zysku netto


Brazylijski perkusista Antonio Luis Alves de Souza zmarł w wieku 54 lat na atak serca.

NBP: Deficyt w obrotach bieżących wyniósł w XII'09 1 mld 034 mln


Karolina Korwin Piotrowska zrezygnowała z kierowania rozrywkowym portalem Plejada.pl należącym do Grupy TVN.

RIP - raporty końcowe


Wytyczne dotyczące praktycznego wdrożenia systemu REACH. Raporty końcowe projektów Komisji Europejskiej dotyczące wdrożenia systemu REACH (RIP).

Konkurs na dofinansowanie inwestycji sieciowych


Od 14 czerwca do 5 lipca NFOŚiGW będzie zbierał wnioski o unijne dofinansowanie projektów zwiększających efektywność dystrybucji energii i ciepła w ramach programu Infrastruktura i Środowisko - informuje "Puls Biznesu".

CAC 40 na zamknięciu spadł o 0,32 proc.


W 2008 roku przeciętny polski pracownik na wykonywanie obowiązków zawodowych poświęcił 86 proc. całkowitego czasu pracy. Pozostałe 14 proc. stanowiły m.in. zwolnienia lekarskie, urlopy. Odsetek nieprzepracowanych godzin z każdym rokiem jest coraz większy, a pracodawcy ponoszą z tego tytułu coraz wyższe wydatki.

Europarlamentarzyści za większym bezpieczeństwem energetycznym w UE


Wspieranie przez UE, także finansowe, budowy połączeń między systemami energetycznymi państw członkowskich, większa solidarność w obliczu ewentualnego kryzysu gazowego, a nawet nowy traktat energetyczny - to niektóre pomysły polskich i hiszpańskich europosłów.

Ropa tanieje z powodu obaw o kredyty w Chinach i USA


Ropa naftowa tanieje we wtorek na giełdach paliw z powodu obaw, że Chiny mogą zaostrzyć politykę kredytową, a w USA może być więcej niespłaconych kredytów - podają maklerzy.

Nowotarski jarmark - do przeniesienia z powodu budowy obwodnicy


Słynny nie tylko w Polsce ale i na Słowacji nowotarski jarmark będzie przeniesiony na drugą stronę Białego Dunajca. W miejscu istniejącego targu przebiegnie obwodnica wschodnia Nowego Targu - poinformował PAP burmistrz Nowego Targu, Marek Fryźlewicz.

151 połączeń PR od 4 maja może zniknąć z rozkładu


Władze szwajcarskie oświadczyły w poniedziałek, że przeanalizują decyzję amerykańskiego sądu, odmawiającą przeprowadzenia zaocznego procesu Romana Polańskiego, zanim podejmą następny krok w jego sprawie.

Najtańszy sklep na święta?


Moich dwóch kolegów swoje miesięczne wydatki (produkt po produkcie) wpisują pracowicie w arkusze Excela. Kiedy przyjdzie im ochota mogą mieć wykresik np. miesięcznego zużycie jogurtu albo, dajmy na to, ile kupili w ciągu ostatnich piętnastu miesięcy płynu do zmywania naczyń i w jakich miesiącach roku to zużycie wzrasta. Częściowo się nabijam. Częściowo jednak zazdroszczę, bo mają kontrolę nad swoimi wydatkami.

Testy wytrzymałościowe 25 banków zostaną opublikowane


Stanisław Janecki, współpracownik radiowej Trójki, i Jerzy Kisielewski, współpracujący z Programem II, zostali zawieszeni w obowiązkach do końca kampanii wyborczej - zdecydował zarząd Polskiego Radia. Obu współpracownikom zarzucono złamanie uchwały o apolityczności.

Dane NBP: polski eksport słabszy od oczekiwań


Narodowy Bank Polski wylał w piątek wiadro zimnej wody na głowy tych, którzy uważali, że polska gospodarka jest już na fali wznoszącej. Październikowy eksport okazał się dużo gorszy od oczekiwań

Asbis miał 3,21 mln USD straty netto w 2009 r., wobec zysku przed rokiem


Zarówno WIG jak i WIG20 zdołały na początku notowań ustanowić nowe szczyty hossy, ale nie utrzymały ich do końca dnia. Przy nikłych obrotach ceny akcji spadły poniżej piątkowego zamknięcia.

ECB i Anglia pozostawią stopy procentowe?


Po podwyżce stóp procentowych w Australii i Izraelu coraz więcej inwestorów wypatruje wskazówek z ECB oraz Banku Anglii odnośnie możliwego zwrotu kierunku polityki pieniężnej.

W marcu sprzedano ponad 3 mln obligacji detalicznych


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

"DGP": Londyn i funt już nie kuszą Polaków


- Za chlebem do Wielkiej Brytanii przyjeżdża coraz mniej Polaków. Emigracja tam staje się mało opłacalna, nawet dla ściany wschodniej, twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna".

Tempo wzrostu PKB w br. wyższe o 0,6 pkt proc. - dzięki środkom UE


Tempo wzrostu polskiego PKB w tym roku może być wyższe średnio o około 0,6 punktu procentowego dzięki środkom unijnym - poinformował w poniedziałek resort rozwoju regionalnego. Największy wpływ na wzrost gospodarczy unijne fundusze będą miały w 2013 roku; dzięki nim wzrost PKB może być wówczas wyższy średnio o jeden punkt procentowy.

Pod koniec lipca EC Będzin wypłaci dywidendę


21 czerwca br. ZWZA Elektrociepłowni Będzin podjęło uchwałę o wypłacie dywidendy w wysokości w wysokości 1,80 na akcję.

Zysk netto PKM Duda spadł w III kw. 2009 o ponad 87 proc.


Polski Koncern Mięsny Duda miał 1,11 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2009 roku wobec 8,68 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Do końca roku przetarg w Elektrowni Kozienice


Jeszcze w tym roku przetarg na budowę nowego bloku energetycznego ma ogłosić Elektrownia Kozienice - dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Orlen będzie szukał złóż gazu niekowencjonalnego


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, po PGNiG, również PKN Orlen chce szukać w naszym kraju złóż tzw. gazu niekonwencjonalnego.

MinFin zorganizuje w czwartek przetarg zamiany obligacji


Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska powiedziała we wtorek, że Polska wykorzystała już 40 proc. środków, jakie Unia Europejska przeznaczyła do końca 2013 r. na dotacje dla państw członkowskich. Bierzemy pieniądze ze wszystkich programów operacyjnych - dodała.

Liczba nowych bezrobotnych w USA spadła o 5 tys.


Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu spadła w USA o 5 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 457 tys. - poinformował w czwartek Departament Pracy USA w komunikacie.

Ceny paliw na stacjach powinny spadać przynajmniej do końca stycznia


Francuski rząd radzi użytkownikom, aby przestali używać przeglądarki Internet Explorer do momentu załatania krytycznej luki w zabezpieczeniach.

BIEC:Wskaźnik Dobrobytu spadł w XI kolejny raz


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Jeśli chcesz kupić kardigany damskie wyprzedaż koniecznie sprawdź naszą najnowszą kolekcję na kardigany damskie wyprzedaż. Od wielu lat dostarczamy kardigany damskie wyprzedaż do sklepów odzieżowych w całej Polsce. Nasza kolekcja na kardigany damskie wyprzedaż powoduje, że każda klientka będzie mogła dobrać odpowiedni dla siebie wzór kardiganu. Nasza tegoroczna oferta na kardigany damskie wyprzedaż uwzględnia najnowsze trendy w modzie. Jeśli chcesz wyglądać młodo i nowocześnie, to nasze kardigany damskie wyprzedaż będą dla ciebie odpowiednie.