Zdanie pojedyncze - sprawdzian wiadomości


Jolanta Brzeszczak. Janów

Zuzanna Jarnot. Zasole Lucyna Piotrowicz. Stargard Szczeciński Renata Darnowska. Gdyniaphoca_thumb_s_laptopyTradycyjne podręczniki powoli odchodzą do lamusa. Coraz więcej szkół wykorzystuje nowoczesne technologie by uczniowie lepiej przyswajali wiedzę. W USA trwa właśnie kampania mająca na celu zachęcenie dyrektorów szkół do korzystania możliwości jakie dają im techniczne nowinki. Zyta Hryń - Michalska. Boćki Magdalena Poneta. Radom

phoca_thumb_s_hallk2Minister edukacji narodowej chce, by polscy uczniowie mieli większą wiedzę o wydarzeniach ostatnich dekad. Dlatego rozpoczynający się rok szkolny będzie rokiem historii najnowszej w edukacji - powiedziała Katarzyna Hall w "Sygnałach Dnia" w Programie 1 Polskiego Radia.  

Iwona Heliasz. Chmielinko Regina Stasiak. Płaska

28 listopada br. odbędzie się uroczystość nadania prof. Grzegorzowi W. Kołodce, Dyrektorowi Centrum Badawczego TIGER naszej uczelni, tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu w Debreczynie. To już ósmy tytuł honorowy profesora, uzyskany na zagranicznych uniwersytetach. Podczas ceremonii prof. Kołodko wygłosi wykład "Development Triangle: the Values, the Institutions and the Policies" Możesz wybrać spośród następujących kierunków: zarządzanie, finanse i rachunkowość, ekonomia - rynki zagraniczne, prawo, administracja, europeistyka, socjologia, psychologia w zarządzaniu.

A dla osób już po studiach wyższych - programy podyplomowe lub MBA oraz studia doktoranckie Cecylia Garbacz. MarcyporębaGrażyna Pietrzak. Chojnice Dorota Gryboś. Bielsko - Biała Elżbieta Maciąg. Wąchock

Mikołajkowy czas wesołej zabawy


Renata Rzepecka - Stenka. Gdynia

Program ćwiczeń usprawniających percepcję: słuchową, wzrokową i manualną


Arleta Stankiewicz - Kubeczka. Międzyrzecz

Warsztaty powtórzeniowe z WOS-u


phoca_thumb_s_swpslogoJak łatwo i skutecznie uczyć się WOS-u? Katedra Nauk Politycznych Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej zaprasza maturzystów zainteresowanych problematyką wiedzy o społeczeństwie na bezpłatne warsztaty powtórzeniowe: „WOS jest łatwy, czyli jak zdać maturę”. Warsztaty obędą się w siedzibie SWPS w Warszawie (ul. Chodakowska 19/31) w dniach 13 i 20 kwietnia (wtorki) w godzinach 16.00-20.00. Liczba miejsc ograniczona.

Projekt oceny dorobku zawodowego nauczyciela stażysty


Aneta Duda - Spandel. Siemianowice Śląskie

Alternatywne źródła energii


Małgorzata Adamczuk. Puławy

Jak nie bać się wiersza?


Renata Maurycy-Toczek. Łowczów

Dzień Dziecka - scenariusz uroczystości


Jolanta Gowin. Żuromin

Wizyta w ZOO - konspekt zajęcia w grupie 3 - latków


Urszula Buczyńska. Knurów

Pomiary warsztatowe - suwmiarka i śruba mikrometryczna


Janusz Wróbel. Tychy

Scenariusz przedstawienia "W świecie barw"


Iwona Matiuszko. Słupsk

Scenariusz zakończenia roku szkolnego i pożegnania absolwentów klas III gimnazjum


Magdalena Niedźwiecka. Krzyż Wlkp

Warsztaty powtórzeniowe z WOS-u


phoca_thumb_s_swpslogoJak łatwo i skutecznie uczyć się WOS-u? Katedra Nauk Politycznych Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej zaprasza maturzystów zainteresowanych problematyką wiedzy o społeczeństwie na bezpłatne warsztaty powtórzeniowe: „WOS jest łatwy, czyli jak zdać maturę”. Warsztaty obędą się w siedzibie SWPS w Warszawie (ul. Chodakowska 19/31) w dniach 13 i 20 kwietnia (wtorki) w godzinach 16.00-20.00. Liczba miejsc ograniczona.

Przewodnik - Matura 2010


phoca_thumb_s_kompasPrzeczytaj, a dowiesz się z ilu i jakich przedmiotów zdawać, jak uniknąć części egzaminów, kto będzie w komisji, kiedy możesz wyjść z sali, jakie wyniki musisz osiągnąć, a nawet jak się odwołać. Czyli Matura 2010 w pigułce.

Wiosenne zabawy w czytanie - scenariusz zajęcia dla dzieci 5-letnich


Dorota Świętoń. Koszalin

"Święto chleba" - impreza okolicznościowa z udziałem rodziców w grupie dzieci 5-, 6-letnich


Stanisława Stępień. Kielce

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III - Życie w kraju Anaruka


Elżbieta Wojciechowicz. Świnoujście

Scenariusz zajęć - wprowadzenie liczby 10 i jej zapisu cyfrowego


Halina Zawada. Biała Podlaska

Medycyna ekologiczna, czyli dlaczego warto wrócić do Hipokratesa…


medycyna ekologicznaZagadnienia związane z medycyną ekologiczną poruszają całą lawinę problemów – z jednej strony, praktyczno - teoretycznych dociekań naukowych, z drugiej, dylematów metodologicznych, a nawet etyki zawodowej.

AGRESJA - definicja i rodzaje


Irena Gorzałczyńska. Radom

Drugi sukces KOŹMIŃSKIEGO w rankingu „Financial Times” [Aktualności]


Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się, jako jedyna polska uczelnia, w rankingu „EMBA 2009” ogłoszonym dzisiaj przez „Financial Times”, w którym wymieniono 95 najlepszych programów Executive MBA z całego świata. ALK zajęła 91 miejsce. To już drugi nasz sukces w rankingach „FT”. 5 października uczelnia była wymieniona w rankingu najlepszych studiów magisterskich z zarządzania

Techniki plastyczne w pracy z dziećmi


Lucyna Wiśnicka. Pawłowice

IX Edycja Programu Stypendiów Pomostowychphoca_thumb_s_coinsWłaśnie została ogłoszona IX Edycja Programu Stypendiów Pomostowych. W roku akademickim 2010/2011 czekają na Was stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.

Matura zakończona! Zobacz arkusz!


Zakończył się egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym, który był obowiązkowy dla wszystkich maturzystów. Przebiegł spokojnie - poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Scenariusz zakończenia roku szkolnego i pożegnania absolwentów klas III gimnazjum


Magdalena Niedźwiecka. Krzyż Wlkp

Scenariusz wprowadzenia litery "A, a" w grupie dzieci 5,6 - letnich


Elżbieta Panek. Tarnów

Jeśli chcesz kupić kardigany damskie wyprzedaż koniecznie sprawdź naszą najnowszą kolekcję na kardigany damskie wyprzedaż. Od wielu lat dostarczamy kardigany damskie wyprzedaż do sklepów odzieżowych w całej Polsce. Nasza kolekcja na kardigany damskie wyprzedaż powoduje, że każda klientka będzie mogła dobrać odpowiedni dla siebie wzór kardiganu. Nasza tegoroczna oferta na kardigany damskie wyprzedaż uwzględnia najnowsze trendy w modzie. Jeśli chcesz wyglądać młodo i nowocześnie, to nasze kardigany damskie wyprzedaż będą dla ciebie odpowiednie.