Ortografia do plombowania - scenariusz lekcji języka polskiego w klasie V


Wiesława Łabutka. Śrem

Dorota Augustyniak. Grądy Podm Elżbieta Grynczel. Dobre Miasto Kazimiera Strzębska. Skarżysko-KamiennaBeata Koścień. Sosnowiec

Warszawa, 1 czerwca 2010 r. Za kilkanaście dni, 19 i 20 czerwca, odbędzie się dziewiąta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Szkół Muzycznych Casio. Swoje umiejętności gry na instrumentach klawiszowych zaprezentuje blisko 70 uczestników z 22 Szkół Muzycznych Casio. Młode talenty oceni profesjonalne jury pod przewodnictwem znanego kompozytora i muzyka Artura Grudzińskiego. Zwycięzcy, za ciężką pracę włożoną w przygotowania do występów, zostaną nagrodzeni nowymi keyboardami Casio. Jadwiga Wołoszyn. Świdnica

15 maja 2010 podczas organizowanego przez Urząd Dzielnicowy Warszawa Praga Północ Jarmarku Floriańskiego nagrodę Złotego Floriana w imieniu naszej uczelni odebrał Prorektor, prof. Witold Bielecki. Nagroda jest przyznawana przez władze dzielnicy osobom i instytucjom, które w szczególny sposób przysłużyły się promowaniu Pragi. Serdecznie dziękujemy za wyróżnienie

Iga Bogdan. Mieroszów Regina Włodkowska, Edyta Kiełducka. Łasko

Izabella Bilkiewicz. Jabłoń Wojciech Kosobucki. Słupsk Małgorzata Skrzypczak. KluczeAleksandra Sobolewska. Lubaczów Zbigniew Rabczewski. Rybnik
Samolot Lecha Kaczyńskiego Tu 154 rozbił się na lotnisku w Smoleńsku. Nikt nie przeżył katastrofy - powiedział gubernator obwodu smoleńskiego- podało rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych. Na pokładzie było 88 osób.


IX Edycja Programu Stypendiów Pomostowychphoca_thumb_s_coinsWłaśnie została ogłoszona IX Edycja Programu Stypendiów Pomostowych. W roku akademickim 2010/2011 czekają na Was stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.

Nauczanie języka obcego w edukacji przedszkolnej


Grażyna Konieczyńska. Gniezno

ALK mistrzem Polski w tenisie kobiet i mężczyzn [Aktualności]


W rozgrywanych 6-9 czerwca 2010 w Bytomiu Akademickich Mistrzostwach Polski w Tenisie zawodniczki i zawodnicy reprezentujący naszą uczelnię byli bezkonkurencyjni.

Kilka rad dla maturzysty


Dr Konrad Maj, psycholog społeczny ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej radzi maturzystom, jak przygotować się do ustnej matury z języka polskiego. 

Opinia o przebiegu praktyki studenckiej


Marzena Brzezińska - Bartuś. Czeladź

Task-based learning w praktyce nauczania języka angielskiego


Magdalena Rotter. Żukowo

"Nie" z różnymi częściami mowy


Sylwia Klimczak. Tomaszów Mazowiecki

Konspekt lekcji języka angielskiego o Londynie dla klasy piątej szkoły podstawowej


Sylwia Urban. Czeladż

Raport - oblegane uczelnie 2010


phoca_thumb_s_edu_slupkiWyścig uczelni technicznych i uniwersytetów w tym roku zakończony remisem. MNiSW podsumowało rekrutację na studia w roku akademickim 2009/2010.

Scenariusz zajęcia otwartego "Piękne zwyczaje"


Katarzyna Dera. Mysłowice

W związku z tragedią lotniczą pod Smoleńskiem

[Aktualności]


V Bal Prawnika wraz z przedstawieniem w Teatrze Kamienica został odwołany

Dzieje miłości śmiercią naznaczonej- "Romeo i Julia" W. Szekspir Projekt edukacyjny dla uczniów klasy I gimnazjum


Agnieszka Michalska-Marciniak, Mariola Farny. Łask

Narkomania - problem szkoły i rodziców


Renata Woronowicz. Szczecinek

"Przetrwanie polskich uczelni będzie zależało od pozycji, jaką sobie wyrobią w Europie..." [Aktualności]


Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Rektora, prof. Andrzeja Koźmińskiego opublikowanym w "Rzeczpospolitej" 17 lutego 2010, zatytułowanym "Polskie uczelnie. Droga do sukcesu"

Konspekt lekcji wychowawczej"Savoir-vivre. Uczymy się dobrych manier"


Anna Marciniak. Stargard Szczec.

Europejski Dzień Języków


Agnieszka Czyszczoń. Kuźnia Raciborska

IX Edycja Programu Stypendiów Pomostowychphoca_thumb_s_coinsWłaśnie została ogłoszona IX Edycja Programu Stypendiów Pomostowych. W roku akademickim 2010/2011 czekają na Was stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.

Narodowe Święto Niepodległości. Scenariusz uroczystości organizowanej w rocznicę odzyskania niepodległości


Grażyna Mucha. Grzegorzowice

Dzień Matki- scenariusz uroczystości dla klasy 0 Montaż słowno-muzyczny


Halina Nowak . Czemierniki

Program kółka artystycznego


Blanka Antoszczyk. Zbrosławice

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym - szkoła podstawowa


Beata Wysokińska. Włodawa

Dzień Dziecka - scenariusz uroczystości


Jolanta Gowin. Żuromin

Scenariusz akademii z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja


Agnieszka Głowacka - Wolniczak. Siemianowice

Polska, Ojczyzna - scenariusz apelu


Iwona Peplińska, Iwona Kujawińska. Konin

Umowa o współpracy z Akademią Obrony Narodowej [Aktualności]


10 marca 2010 Rektor ALK, prof. Andrzej K. Koźmiński oraz Rektor-Komendant Akademii Obrony Narodowej, gen. dyw. dr inż. Romuald Ratajczak podpisali porozumienie o współpracy. Zakres umowy obejmuje między innymi wzajemne wsparcie informatyczne, wspólne inicjatywy edukacyjne, udział w konferencjach i sympozjach, działania promocyjne, a także współpracę dotyczącą przedsięwzięć międzynarodowych

Jeśli chcesz kupić kardigany damskie wyprzedaż koniecznie sprawdź naszą najnowszą kolekcję na kardigany damskie wyprzedaż. Od wielu lat dostarczamy kardigany damskie wyprzedaż do sklepów odzieżowych w całej Polsce. Nasza kolekcja na kardigany damskie wyprzedaż powoduje, że każda klientka będzie mogła dobrać odpowiedni dla siebie wzór kardiganu. Nasza tegoroczna oferta na kardigany damskie wyprzedaż uwzględnia najnowsze trendy w modzie. Jeśli chcesz wyglądać młodo i nowocześnie, to nasze kardigany damskie wyprzedaż będą dla ciebie odpowiednie.