Nowy po 50 latach!


Burmistrz Londynu Boris Johnson przedstawił w poniedziałek projekt czerwonego autobusu piętrowego. W 2012 roku "nowy Routemaster" zastąpi będące ikoną miasta pojazdy, które po ulicach brytyjskiej stolicy jeżdżą od ponad 50 lat.

Na południu Polski szaleje powódź. Nie wszystkim udało się ewakuować swój dobytek, w tym samochody, na tereny niezagrożone. Wszystkie punkty sporne między General Motors a firmą Magna, zainteresowaną przejęciem Opla, zostały wyeliminowane - podała w czwartek niemiecka agencja dpa z Wiednia, powołując się na informacje z "kręgów Magny". Czy polski system egzaminów na prawo jazdy jest "systemem oblewania"?Piszę ten list w związku z publikacjami na waszych stronach artykułów i listów od prześladowanych Polaków u naszych południowych sąsiadów (*). W Lany Poniedziałek, około godz. 22 potrąciłem dwa (z mniej więcej 11) dzików. (*) Jedna osoba zginęła, a jedna została ranna, gdy samochód osobowy wjechał w przystanek komunikacji miejskiej w Warszawie.

- Baba za kierownicą! - żachnął się taksówkarz, wiozący zawodniczki startujące w dolnośląskich KJS (konkursowa jazda samochodem). - Oczywiście panie to co innego - dodał przepraszająco.

36-letnia pijana kobieta potrąciła w Łodzi samochodem pieszą na przejściu i uciekła. Zatrzymał ją jeden z kierowców, który ruszył za nią w pościg. Ranna piesza w ciężkim stanie trafiła do szpitala. W trudnych czasach biedni biednieją, a bogaci stają się trochę... mniej bogaci. Tylko tak można chyba wytłumaczyć rosnące zainteresowanie polskim rynkiem ze strony producentów superluksusowych limuzyn.

Kończą się czasy taniego OC. Od przyszłego roku ceny za obowiązkową polisę wzrosną - zapowiada "Gazeta Wyborcza". Honda pokazała na salonie w Los Angeles prototyp o skomplikowanej nazwie Personal-Neo Urban Transport, w skrócie (P-NUT). BMW osiągnęło porozumienie z Peterem Sauberem w sprawie przyszłości zespołu BMW Sauber F1 Team.Nakładanie na kierowców kar w trybie administracyjnym z rygorem natychmiastowej wykonalności oraz sprzedaż samochodów, którymi przekroczono prędkość, nawet jeżeli nie stanowią własności osoby kierującej, są niezgodne z konstytucją - uznał Trybunał Konstytucyjny. Amerykańskie auta nie mają w Europie łatwego życia. Przekonała się o tym firma Kroymans Group, która zajmowała się importem i dystrybucją samochodów marki Cadillac. Jej kariera była krótka. Uszkodzona sygnalizacja świetlna na jednej z głównych ulic Lubina na Dolnym Śląsku. Winny awarii jest czołg, który przewożony był przez miasto ciężarówką.

Jak odzyskać prawo jazdy?


Stracić uprawnienia do prowadzenia pojazdów można łatwo, odzyskać jest trudniej. Bywa to przede wszystkim czasochłonne, ale i kosztowne.

Polska praca, włoski zarobek


Fiat chce do 2014 r. podwoić liczbę produkowanych we Włoszech modeli samochodów i zainwestować w ojczyźnie 30 mld euro.

Alfa Romeo niemiecka?!


Niewykluczone, że wkrótce będziemy świadkami kolejnego spektakularnego przejęcia wśród motoryzacyjnych marek.

A4. Nieuczciwa cena!


Spółka Stalexport Autostrada Małopolska naruszyła prawo narzucając konsumentom nieuczciwe ceny za przejazd remontowanym odcinkiem autostrady A4.

Kto zapłaci za obwodnicę?


Koszt budowy brakujących południowo-zachodnich tras trzeciej obwodnicy Krakowa szacuje się na około 4 mld zł.

Kubica się cieszy


Robert Kubica przyznał, że decyzja o dołączeniu od przyszłego sezonu do zespołu Renault była łatwa do podjęcia, od kiedy okazało się, że team ten zostanie w Formule 1 mimo skandalu z ustawianiem wyścigów.

5-latek za kierownicą SUV-a!


W Wielkiej Brytanii pewien sprytny chłopczyk wyjął z torebki mamy kluczyki od samochodu i nie mówiąc jej ani słowa, wybrał się na przejażdżkę potężnym, napędzanym na cztery koła samochodem mamy. Na szczęście nic mu sie nie stało.

LPG w górę o 25 procent!


Powoli zaczynamy odczuwać efekty tańszej ropy naftowej na rynkach światowych. Ceny hurtowe zaczęły spadać jeszcze przed 10 stycznia, a w mijającym tygodniu odnotowaliśmy pierwsze obniżki cen detalicznych.

Słodki prezent od policji


Na ulicach miast w Łódzkiem od piątku pojawiają się nietypowe patrole - policjantom towarzyszą Mikołaje, którzy przepytują dzieci z zasad bezpieczeństwa na drodze i wręczają im upominki - komplety oświetleniowe do rowerów, kamizelki odblaskowe i słodycze.

Zniknęło 1600 l paliwa


Prokuratura w Ełku prowadzi dochodzenie w sprawie fałszowania faktur za paliwo do samochodów używanych przez tamtejszych strażaków. Ze strażackich wozów bez śladu zniknęło około 1600 litrów oleju napędowego.

Jak misiaczek został śmieciarzem


Czym charakteryzują się żywe języki? Lingwiści powiedzą, że ewoluowaniem.

Panie się bawią, mężczyźni piją


Dzień Kobiet to dla pań powód do świętowania. Jak się okazuje... dla panów również.

Hyundai i10 na prąd


Chociaż największą premierą Hyundaia na salonie we Frankfurcie będzie nowy SUV o nazwie ix35, to jednak na stoisku koreańskiej firmy nie braknie innych nowości.

Szokujące dane o pasach


Chociaż producenci robią wszystko, by ich auta były coraz bezpieczniejsze, wypadki samochodowe wciąż są jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w Europie.

Legenda ma czterdzieści lat


Jest tak brytyjski jak monarchia, jajka na bekonie i popołudniowa przerwa na herbatkę. Kochają go gwiazdy, mamy odwożące dzieci do szkół i twardziele, którym nie straszne amazońskie lasy czy bezkresne piaski Sahary.

Cadillac zaatakuje Audi i BMW?


W motoryzacji wszystko się zmienia. Nawet wizerunek, na który pracowało się latami trzeba czasami porzucić.

Nie chcą mi zarejestrować auta!


Przed świętami Bożego Narodzenia kupiłem samochód. Dostałem komplet dokumentów - kilka umów kupna-sprzedaży, bo żaden z poprzednich właścicieli nie wiedzieć czemu nie przerejestrowywał pojazdu na siebie. (*)

Będzie nowa droga


Samorząd województwa małopolskiego i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) porozumiały się w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej Koszyce-Brzesko, która będzie miała połączenie z planowaną autostradą A4 Kraków-Tarnów - poinformował we wtorek wicemarszałek województwa Roman Ciepiela.

Policja ma zawsze rację?


Punkt pierwszy: policja ma zawsze rację. Punkt drugi: co w wypadku, gdy jednak racji nie ma?

Ukradli w Niemczech...


Siedem odzyskanych samochodów i trzy osoby zatrzymane - to efekt akcji straży granicznej skierowanej przeciwko grupie złodziei samochodów.

Żyć to znaczy być w drodze


"Kierowcy i piesi świadkami miłości na każdej drodze" - to hasło tegorocznej niedzieli modlitw za kierowców. Organizuje ją 25 kwietnia - tuż przed długim majowym weekendem - krajowy duszpasterz kierowców ks. dr Marian Midura we współpracy z Komendą Główną Policji i Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Te auta się nie psują!


Rankingi awaryjności mają to do siebie, że do ich wyników należy podchodzić z dystansem.

Licencja - początek czy koniec?


Chociaż dla wielu fanów tuningu i wyścigów na 1/4 mili jazda na czas między pachołkami wydaje się zapewne śmieszna, to właśnie KJS jest pierwszym krokiem w świat profesjonalnego sportu.

Cios w polskich kierowców


Po batalii między socjalistami i Zielonymi a centroprawicą komisja ds. zatrudnienia i spraw społecznych PE przyjęła propozycję, by kierowcy pracujący na własny rachunek podlegali takim samym ograniczeniom tygodniowego czasu pracy, jak ich koledzy na etacie.

Nowa płyta nowej alfy


Salon samochodowy w Genewie to ważne wydarzenie dla fanów Alfy Romeo.

Jeśli chcesz kupić kardigany damskie wyprzedaż koniecznie sprawdź naszą najnowszą kolekcję na kardigany damskie wyprzedaż. Od wielu lat dostarczamy kardigany damskie wyprzedaż do sklepów odzieżowych w całej Polsce. Nasza kolekcja na kardigany damskie wyprzedaż powoduje, że każda klientka będzie mogła dobrać odpowiedni dla siebie wzór kardiganu. Nasza tegoroczna oferta na kardigany damskie wyprzedaż uwzględnia najnowsze trendy w modzie. Jeśli chcesz wyglądać młodo i nowocześnie, to nasze kardigany damskie wyprzedaż będą dla ciebie odpowiednie.