Konspekt ośrodka pracy "Praca ludzi w różnych zawodach" realizowanego w Zespole Edukacyjnym Gimnazjum Specjalnego


Magdalena Szmania. Gostynin

phoca_thumb_s_swpslogoCzy można przeczytać „Chłopów” w kilka godzin? Albo szybko i skutecznie zapamiętać całą historię Polski oraz angielskie słówka? Można, jeśli tylko zastosuje się do tego odpowiednią metodę. SWPS zaprasza licealistów na bezpłatny kurs szybkiego czytania z Dariuszem Konarzewskim, mistrzem Polski w szybkim czytaniu. phoca_thumb_s_nauczycielkaW najbliższych dniach (28 listopada oraz 5 grudnia) odbędą się dwie konferencje, poświęcone dydaktyce kształcenia matematycznego. Tematyka obu spotkań będzie odnosiła się do zmian w podstawie programowej oraz zagadnień dotyczących skutecznego przygotowania uczniów do matury. Jolanta Sobotkiewicz. WrocławEwa Łazarska. Suwałki Ewa Śledc. Gliwice Dorota Giranowska. Glinojeck

Joanna Kwaśniewska, Urszula Gaik. Żory

Jolanta Schaumkessel. Wrocław Anna Gąsior - Magierowska. Rzeszów

phoca_thumb_s_matura1Ruszają matury. Już dziś 404 tys. maturzystów z całego kraju o godzinie rozpocznie zdawanie egzaminu dojrzałości. O godzinie 9.00 rozpocznie się egzamin podstawowy z języka polskiego. W kolejnych dniach przyjdzie maturzystom zdawać obowiązkowe egzaminy z matematyki i języka obcego nowożytnego. Wojciech Bielecki. Bełżyce Elżbieta Grynczel. Dobre MiastoDanuta Jegliczka. Brzeznica Sławomir Żychliński. Bytom Edyta Wojtaszek. Hołudza

Wypalanie traw - jedno z największych zagrożeń dla otaczającego nas środowiska


Przemysław Kujda. Siedlce

Innowacja pedagogiczna z przedsiębiorczości


Grażyna Pietrzak. Chojnice

Polityka w szkołach? MEN chce zmian, posłowie nie


phoca_thumb_s_autoprezentacjaResort edukacji chce, aby z ordynacji wyborczych usunąć przepis zabraniający agitacji w szkołach podstawowych i gimnazjach. Zdaniem przedstawicieli MEN przepisy te są na tyle nieprecyzyjne, że mogą uniemożliwiać prowadzenie zajęć z zakresu wiedzy obywatelskiej.

Scenariusz zajęć - wprowadzenie liczby 10 i jej zapisu cyfrowego


Halina Zawada. Biała Podlaska

Hall: rok historii najnowszej


phoca_thumb_s_hallk2Minister edukacji narodowej chce, by polscy uczniowie mieli większą wiedzę o wydarzeniach ostatnich dekad. Dlatego rozpoczynający się rok szkolny będzie rokiem historii najnowszej w edukacji - powiedziała Katarzyna Hall w "Sygnałach Dnia" w Programie 1 Polskiego Radia.  

Warsztaty powtórzeniowe z WOS-u


phoca_thumb_s_swpslogoJak łatwo i skutecznie uczyć się WOS-u? Katedra Nauk Politycznych Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej zaprasza maturzystów zainteresowanych problematyką wiedzy o społeczeństwie na bezpłatne warsztaty powtórzeniowe: „WOS jest łatwy, czyli jak zdać maturę”. Warsztaty obędą się w siedzibie SWPS w Warszawie (ul. Chodakowska 19/31) w dniach 13 i 20 kwietnia (wtorki) w godzinach 16.00-20.00. Liczba miejsc ograniczona.

Jak nauczyć małe dziecko czytać - Program nauki czytania Glenna Domana


Danuta Jegliczka. Brzeznica

Program zajęć z rytmiki dla dzieci sześcioletnich


Lucyna Tamberg. Gdańsk

Scenariusz zajęć dotyczących znajomości topografii miasta dla młodzieży mieszkającej w internacie


Artur Niedzielski. Bydgoszcz

Nowe rozporządzenie w sprawie nadzoru pedagogicznego


phoca_thumb_s_autoprezentacja9 listopada zaczęło obowiązywać nowe rozporządzenie w sprawie nadzoru pedagogicznego. Modernizacja nadzoru ma dwa główne cele - rozwój systemu edukacji oraz doskonalenie pojedynczych szkół i placówek oświatowych.

Łazarski pomaga maturzystom!


phoca_thumb_s_lazarskiJuż w dniu 24 czerwca 2010 roku o godz. 14.00 Uczelnia Łazarskiego organizuje warsztaty dla tegorocznych maturzystów, którzy nie podjęli decyzji o wyborze kierunku studiów. Jak efektywniej studiować i mieć więcej wolnego czasu? Jak efektywnie zaplanować strategię komunikacyjną? Jak obronić się przed niesprawnym urzędem? Jakie są przyczyny, skutki
i metody zapobiegania kryzysowi finansowemu i jaki ma on wpływ na codzienne życie obywateli? Te i inne zagadnienia, jak symulacja rozprawy w procesie karnym oraz warsztat Koła Młodych Dyplomatów, to tematy specjalnych wykładów, prezentacji i zajęć laboratoryjnych przygotowanych dla absolwentów szkół średnich przez Uczelnię Łazarskiego.

Scenariusz inscenizacji "Wesoła ortografia"


Małgorzata Siejka. Morąg

Sprawdzian dla kl V: Dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych


Ewa Lewandowska. Gdynia

Easter in Britain - zwyczaje wielkanocne w Wielkiej Brytanii i w Polsce


Gabriela Duch. Bielsko - Biała

Strugi stolarskie i struganie drewna


Arleta Flitta. Chodzież

"Jesienne bukiety" - obrazy z liści - wykonanie pracy plastycznej z wykorzystaniem materiału przyrodniczego inspirowane wierszem B. Lewandowskiej "Kolorowy bukiet"


Ilona Ledwoń. Mszana

Plan pracy zajęć wyrównawczych dla uczniów w młodszym wieku szkolnym


Agnieszka Płaska. Panki

Scenariusz lekcji ortograficznej w klasie IV


Grażyna Wojciechowska. Gdynia

Uwarunkowania dotyczące powstania wad postawy ciała dziecka przedszkolnego i ich korekcji


Ewa Kukier. Lublin

Bez religii, bez etyki...


phoca_thumb_s_lekcjareligii1Uczniowie rezygnują z lekcji religii. W Małopolsce trudno jednak znaleźć szkołę, która w zamian oferuje zajęcia z etyki - pisze "Dziennik Polski".

Scenariusze lekcji języka polskiego z wykorzystaniem wiersza "Do moich uczniów" Jana Twardowskiego


Marzena Palecka, Lidia Małgorzata Kraszewska. Mońki

Projekt oceny dorobku zawodowego nauczyciela kontraktowego


Krystyna Kasica. Adamów

Sprawdzian z fleksji dla klasy III


Anna Majchrzak. Czatkowice

Polska, Ojczyzna - scenariusz apelu


Iwona Peplińska, Iwona Kujawińska. Konin

Skuteczność wychowawcza nagradzania - Analiza treści literatury i doświadczeń


Grażyna Czeczot. Niziny

Jeśli chcesz kupić kardigany damskie wyprzedaż koniecznie sprawdź naszą najnowszą kolekcję na kardigany damskie wyprzedaż. Od wielu lat dostarczamy kardigany damskie wyprzedaż do sklepów odzieżowych w całej Polsce. Nasza kolekcja na kardigany damskie wyprzedaż powoduje, że każda klientka będzie mogła dobrać odpowiedni dla siebie wzór kardiganu. Nasza tegoroczna oferta na kardigany damskie wyprzedaż uwzględnia najnowsze trendy w modzie. Jeśli chcesz wyglądać młodo i nowocześnie, to nasze kardigany damskie wyprzedaż będą dla ciebie odpowiednie.