Waldemar Pawlak o polsko-węgierskiej współpracy regionalnej


Zacieśnianie współpracy gospodarczej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz polskie i węgierskie sposoby niwelowania kryzysu były przedmiotem rozmów wicepremiera Waldemara Pawlaka z Istvanem Vargą, ministrem rozwoju narodowego i gospodarki Węgier. Pierwsze od 3 lat spotkanie ministrów gospodarki obu krajów odbyło się 30 czerwca br. w MG.

Znowu iskrzy na linii przewoźnicy lotniczy - Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. PAŻP chce o kilkadziesiąt procent podnieść opłaty nawigacyjne w 2009 r. Linie lotnicze protestują: w kryzysie takich rzeczy się nie robi Dobra wiadomość dla osób planujących zakup nowego mieszkania. Wygląda na to, że będzie ich coraz więcej, gdyż firmy deweloperskie rozpoczynają zamrożone w czasie kryzysu inwestycje. A ceny? W Krakowie, Łodzi i Poznaniu najprawdopodobniej jeszcze spadają. Ale w Warszawie, we Wrocławiu i w Trójmieście deweloperzy raczej nie są skłonni dalej ich obniżać Czy wiesz, że… W przypadku kobiet wybór mniej lub bardziej kalorycznego posiłku zależy od towarzystwa. Z obserwacji kanadyjskich naukowców wynika, że w towarzystwie mężczyzn panie jedzą mniej ...Norweskie linie lotnicze SAS mogą dzisiaj wręczyć około 3500 pracownikom powiadomienie, że prawdopodobnie zostaną odesłani do domów we wtorek. Stanie się tak, jeśli ruch powietrzny nadal ... Pewna 23-letnia blogerka o imieniu Lynsee rejestruje każdą chwilę swojej ciąży i zamieszcza je na swoim blogu. Wyjątku dla porodu nie będzie - urodzi dziecko przy włączonej kamerze. Dell wprowadza na rynek nowy model netbooka, Latitude 2110. Urządzenie wyróżnia się rozwiązaniami nieczęsto spotykanymi wśród tego typu produktów. Netbook posiada uchwyt ułatwiający przenoszenie, dotykowy ekran, a także wskaźnik aktywności sieci na pokrywie.

Na narty 23 grudnia tego roku - Transsystem podpisał umowę na wykonanie i dostawę wyciągu linowej kolejki krzesełkowej. Zakres projektu obejmuje m.in. 35 słupów, których wysokość dochodzi ...

Oszust stulecia Bernard Madoff sam nie mógł wyjść ze zdumienia, że federalna Komisja Kontroli Giełdy (SEC) nie sprawdziła, czy prowadzi on uczciwe interesy, obracając miliardami dolarów swoich klientów. Jolanta Bruzi-Tomczak, Joanna Żelazna. Gdynia

Nadzór nad spółdzielczymi kasami oszczędnościowo-kredytowymi (SKOK) obejmie Komisja Nadzoru Finansowego - przewiduje projekt nowej ustawy o SKOK-ach, którym we wtorek zajmowała się sejmowa komisja finansów publicznych. Tylko 42 proc. ankietowanych Polaków opowiedziało się za budową elektrowni atomowej w Polsce - wynika z najnowszego badania opinii społecznej przeprowadzonego przez instytut GFK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej". Rada Ministrów przyjęła 19 maja br. opracowany przez Ministerstwo Gospodarki Dokument Implementacyjny Krajowego Programu Reform na lata 2008-2011 na rzecz realizacji Strategii Lizbońskiej.- Już od przyszłego roku Francja zamierza wprowadzić podatek od emisji CO2. Ma on zostać uwzględniony w planowaniu budżetu na rok 2010 - poinformował we wtorek francuski minister ds. budżetu Eric Woerth na antenie stacji i-Tele. Ukraina wychodzi z zapaści. W IV kw. ubiegłego roku spadek PKB zwolnił do 7 proc. - podał ukraiński Urząd Statystyczny. Pomógł wzrost eksportu Royal Dutch Shell spodziewa się, że w 2010 roku warunki makroekonomiczne pozostają trudne dla światowego rynku ropy naftowej i gazu, a w długim terminie ceny ropy będą poruszać się w przedziale 50-90 USD za baryłkę. Spółka zapowiada ograniczenie obecności w segmencie rafineryjnym i zamierza kontynuować redukcję kosztów - poinformował prezes Royal Dutchy Shell Peter Voser.

"Dziennik Gazeta Prawna": Straty w PolskimCukrze


Ponad 50 mln zł straciły władze Polskiego Cukru podczas restrukturyzacji. Jak ustaliła NIK, w spółce panował bałagan i niegospodarność - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Rosja zamierza sprzedać w br. od 20 do 50 ton złota


- Aby poprawić swą sytuację budżetową, Rosja zamierza sprzedać w bieżącym roku od 20 do 50 ton złota w ramach największej takiej transakcji od upadku Związku Radzieckiego - podał w piątek Reuters, powołując się na wyższego przedstawiciela władz

"Dziennik Polski": Krakowskie city


Jeszcze w ub. roku w krakowskich biurowcach było zaledwie 1 proc. wolnej powierzchni. Pod koniec 2009 r. nie wynajęto około 10 proc. To efekt największej w historii Krakowa liczby oddanych do użytku nowoczesnych biurowców, informuje "Dziennik Polski".

Mieszkańcy Wielunia kolejny raz blokowali krajową "ósemkę"


# dochodzi informacja o zakończeniu protestu #

Redan podtrzymał prognozę osiągnięcia 5,8 mln zł zysku netto w 2010 r.


\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\" Oceana w niedzielę w \\\\\\\\\\\\\\\"Tańcu z gwiazdami\\\\\\\\\\\\\\\" miała zatańczyć tango, ale tuż przed występem oświadczyła, że niczego już nie zatańczy. Wokalistka zrezygnowała z programu, bo \\\\\\\\\\\\\\\"musi troszczyć się o swoje dziecko\\\\\\\\\\\\\\\" - jest bowiem w piątym miesiącu ciąży. Wcześniej z udziału z \\\\\\\\\\\\\\\"Tańca z gwiazdami\\\\\\\\\\\\\\\" zrezygnował Artur Barciś. Bliżej zdobycia Kryształowej Kuli jest aktorka Katarzyna Glinka.

Kotecki z MinFin: Reguła wydatkowa da ok. 3 mld zł oszczędności w budżecie na 2011 r.,


Centrozap chwali się kolejnymi kontraktami


Centrozap poinformował, że spółka w kwietniu 2010r. podpisała umowy z końcowymi odbiorcami na sprzedaż energii elektrycznej w łącznej kwocie 22,231 mln zł brutto.

Porozumienie gazowe z Rosją czeka na ustalenie taryfy przez EuRoPol Gaz


Grupa Energa podpisała z irlandzką spółką ESB International umowę konsorcjum, która przewiduje budowę elektrowni gazowej o mocy 800 MW - podała Energa w komunikacie prasowym. Elektrownia ma powstać na terenie Polski północnej do 2015 roku. Szacowane nakłady inwestycyjne wyniosą ok. 4 mld zł.

ZA Tarnów miały 14,16 mln zł zysku netto w I kw. 2010 r., spadek o 37,2% r/r


Do końca wakacji w każdy czwartek policjanci z Będzina (Śląskie), łapiący kierowców na lżejszych przewinieniach drogowych, będą im proponować zamiast mandatu krótki instruktaż z udzielania pierwszej pomocy.

"Rzeczpospolita": Firmy chcą ochrony przed Chińczykami


Organizacje skupiające firmy budowlane w najbliższym czasie skierują do Sejmu i rządu pismo z postulatami zmian w przepisach, które utrudnią Chińczykom start w przetargach - informuje "Rzeczpospolita".

RosUkrEnergo nie dostanie gazu


Ukraina nie zwróci spółce RosUkrEnergo (RUE) 11 mld metrów sześciennych gazu i złoży apelację od wyroku w tej sprawie, wydanego przez sztokholmski Sąd Arbitrażowy - oświadczył w środę ukraiński minister ds. paliw i energetyki, Jurij Bojko.

Chadecy i liberałowie ratują niemieckie elektrownie atomowe


Nie będzie zamykania niemieckich elektrowni atomowych. Koalicjanci z CDU i FDP uzgodnili, że reaktory będą pracować tak długo, aż zastąpią je nowoczesne elektrownie słoneczne i wiatrowe. Czyli bardzo długo.

Bruce Willis poleca polską wódkę


Bruce Willis przyjechał do Warszawy. Nie promuje jednak najnowszego filmu, ale występuje w reklamie polskiej wódki.

PB: Wielki program lojalnościowy wkracza do Polski


- Program lojalnościowy Payback - nagradzający konsumentów za korzystanie z usług wybranych sieci - po spektakularnym sukcesie w Niemczech wkracza do Polski - pisze czwartkowy "Puls Biznesu". Według ustaleń gazety program ma wystartować w połowie września.

Sejm znowelizował ustawę o zapasach paliw


Przedsiębiorca, który nie będzie miał obowiązkowych rezerw ropy naftowej i paliw, za każdą tonę lub metr sześcienny brakującego surowca będzie musiał zapłacić 4,5 tys. zł kary - zakłada uchwalona w czwartek przez Sejm nowela ustawy o paliwach.

Deputy Prime Minister Pawlak’s meeting with FEC representatives


- Stable and transparent economic mechanisms combined with good preparation of the Polish engineering cadre make Poland an attractive business partner for Japan – said.

Rusza kampania promująca atrakcyjność Śląska dla inwestorów


Wdowa po Andrzeju Przewoźniku od RMF FM dowiedziała się o zatrzymaniu czterech rosyjskich żołnierzy w związku z kradzieżą kart bankomatowych jej męża.

Na zamknięciu WIG zyskał 0.150%


Turcja jest niechętna wysłaniu do Afganistanu oddziałów bojowych - powiedział w czwartek turecki minister obrony Mehmet Vecdi Gonul odnosząc się do apelu USA do sojuszników w NATO.

Zysk netto PKM Duda spadł w III kw. 2009 o ponad 87 proc.


Polski Koncern Mięsny Duda miał 1,11 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2009 roku wobec 8,68 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

WZA PZU przeznaczyło łącznie 13,69 mld zł na dywidendę


\\\"\\\" SKończył się szczyt klimatyczny w Kopenhadze, bez podpisania międzynarodowego traktatu redukującego emisję CO2. Uczestniczące w konferencji kraje nie mogły porozumieć się w najważniejszych sprawach: ograniczenia emisji CO2 oraz pomocy finansowej dla krajów rozwijających się. - Sytuacja była desperacka - mówił na kilka godzin przed końcem konferencji jeden z delegatów. Czytaj specjalny raport www.tvn24.pl/klimat

Ciech podpisał porozumienie z bankami ws refinansowania zadłużenia


W środku sezonu Program 1 Telewizji Polskiej wprowadza zmiany w ramówce. Wcześniej zrobił to Program 2.

Stopa bezrobocia w USA w lutym 9,7 proc.


Stopa bezrobocia w USA w lutym wyniosła 9,7 proc., wobec 9,7 proc. w styczniu - podał w piątek amerykański Departament Pracy w komunikacie.

Rzecznik konsumenta – instytucja coraz bardziej znana


Ponad 300 tysięcy udzielonych porad i informacji, blisko 50 tysięcy wystąpień do przedsiębiorców, ok. 870 powództw do sądu — to efekt ubiegłorocznej pracy miejskich i powiatowych ...

Ropa lekko drożeje; jej zapasy w USA solidnie w górę


Ropa naftowa lekko drożeje w środę na rynkach paliw i jest wyceniana powyżej 78 USD za baryłkę - podają maklerzy.

GPW straciła w czwartek po słabych danych z USA oraz złych informacjach z Grecji


Cały czas... ...mamy do czynienia z niekończącymi się działaniami wojennymi. Kres wojny jest coraz bardziej mglisty i chyba nieosiągalny przy obecnym zaangażowaniu świata zewnętrznego. Wojska rosyjskie z dnia na dzień zajmują kolejne gruzińskie miasta, niszczą kolejne bazy wojskowe oraz przyzwalają na rabowanie dobytku gruzińskiej ludności cywilnej. Ta, pozbawiona dachu nad głową szuka schronienia w stolicy swojego kraju, Tbilisi. Dalsza eskalacja konfliktu doprowadzi do przeludnienia miasta i w rezultacie może stać się przyczyną poważnych napięć społecznych na tle politycznym.

Jeśli chcesz kupić kardigany damskie wyprzedaż koniecznie sprawdź naszą najnowszą kolekcję na kardigany damskie wyprzedaż. Od wielu lat dostarczamy kardigany damskie wyprzedaż do sklepów odzieżowych w całej Polsce. Nasza kolekcja na kardigany damskie wyprzedaż powoduje, że każda klientka będzie mogła dobrać odpowiedni dla siebie wzór kardiganu. Nasza tegoroczna oferta na kardigany damskie wyprzedaż uwzględnia najnowsze trendy w modzie. Jeśli chcesz wyglądać młodo i nowocześnie, to nasze kardigany damskie wyprzedaż będą dla ciebie odpowiednie.