Japonia proponuje Iranowi wzbogacanie jego uranu


Japonia zaproponowała Iranowi wzbogacanie uranu, który kraj ten wykorzystałby w swoim badawczym reaktorze atomowym - podał w środę japoński dziennik ekonomiczny "Nikkei". Iran chce swój uran wzbogacać na własnym terytorium.

GPW odreagowała we wtorek, ale inwestorzy pozostają nieufni


Węgierski indeks BUX na zamknięciu wzrósł o 1,59 proc. do 20.622,83 pkt. (PAP)

Dotychczasowi ministrowie gospodarki


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak pismem z dnia 10 marca br. odpowiada na pytania nadesłane 19 lutego br. przez Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny. Pytania posłów dotyczyły działań koordynujących budowę terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

W Anglii powstaną nowe magazyny gazu


Jak poinformował portal onet.pl, brytyjski rząd udzielił w dniu 15 lutego br. spółce Gateway Storage Company licencji na budowę sieci magazynów gazu ziemnego.

Rz: drożej za telewizory i sprzęt AGD


Unia Europejska chce aby to producenci i importerzy ponosili koszty odbioru zużytego sprzętu AGD i RTV. - Nowe rozwiązanie wpłynie na podwyżkę cen - twierdzą producenci

iPad na sklepowych półkach już w sobotę


Od 12 marca Apple prowadzi zbieranie zamówień na najnowszy owoc swojej pracy - iPada. Analitycy mówią, że w ciągu pół miesiąca firma Steve'a Jobsa otrzymała ich setki tysięcy. Od soboty iPad będzie dostępny już w amerykańskich sklepach.

Zielone światło dla pakietu antykryzysowego


- Komisja Europejska zgodziła się na pomoc publiczną w ramach pakietu antykryzysowego - powiedziała wiceminister pracy i polityki społecznej Czesława Ostrowska w TVN CNBC Biznes.

Poliestrowe włókna odcinkowe (poliester staple fibres PSF) - Arabia Saudyjska - wygaśnięcie ceł antydumpingowych


12 marca 2010 r. zostało opublikowane zawiadomienie o wygaśnięciu ceł antydumpingowych nałożonych na przywóz do UE poliestrowych włókien odcinkowych (poliester staple fibres PSF) pochodzących z Arabii Saudyjskiej.

Inwestorzy obwieszczają koniec kryzysu


Kryzys wciąż dusi krakowskie biura architektoniczne. Z ulgą oddychają za to inwestorzy budowlani. Do działania zachęcają ich spadek cen gruntów i taniejąca robocizna.

Metodologia foresightu technologicznego przemysłu


W dniu 30 lipca 2007 r. Rada Ministrów przyjęła dokument Koncepcja horyzontalnej polityki przemysłowej w Polsce (dalej: Koncepcja HPP) przedstawiający nowe założenia polityki przemysłowej, której celem jest bardziej efektywne wspieranie rozwoju i wzrostu gospodarczego w przemyśle. Koncepcja HPP zakłada opracowanie przez Ministerstwo Gospodarki m.in. foresightu technologicznego całego przemysłu.

Dokumenty związane z pracami nad Strategią „Europa 2020”


Komisja Europejska opublikowała dwa kolejne dokumenty do wykorzystania w dyskusji na temat strategii gospodarczej UE po 2010 r., tj.:„Ocena Strategii Lizbońskiej” zawiera wstępną ewaluację wpływu Strategii, prezentując jej dotychczasowe osiągnięcia oraz wskazując dziedziny, w których cele lizbońskie nie zostały dotychczas w pełni zrealizowane„Europa 2020 – konsultacje publiczne. Pierwszy przegląd odpowiedzi” jest z kolei próbą posumowania konsultacji dokumentu „UE 2020”, które Komisja Europejska rozpoczęła w listopadzie ubiegłego roku, a które zakończyły się 15 stycznia br.

Produkcja samochodów w Polsce do końca września spadła o 19,7 proc.


W tym roku wzrosła produkcja samochodów osobowych i dostawczych tylko w tyskiej fabryce Fiata. W zakładach VW produkcja spadła o 28 proc., w gliwickim Oplu o 56 proc., a w FSO aż o 78 proc.

Głuchy telefon: będą odcinać od internetu. Analiza


To właśnie teraz - bez Pakietu telekomunikacyjnego - rządy unijne mają pełną swobodę w narzucaniu na terytorium własnego państwa takich zasad, jakie tylko sobie życzą

Pomoc z Funduszu Solidarności będzie zależeć od wysokości strat


Jeśli w związku z powodzią straty wyniosą poniżej 2,1 mld euro, Polska nie będzie kwalifikowała się do pomocy na poziomie narodowym, lecz regionalnym - powiedziała Danuta Hübner, europosłanka PO, była unijna komisarz ds. polityki regionalnej.

Kuczyński: w południe powstrzymajmy się od handlu na 2 minuty


Rynek jest bezosobowy, choć tworzony przez ludzi. Pieniądze żalu nie czują - pisze Emil Szweda z Open Finance. - Myślę, że wszyscy normalni Polacy bardzo głęboko przeżyli i przeżywają tę katastrofę. Apeluję o powstrzymanie się w samo południe na dwie minuty od handlu - pisze w komentarzu Piotr Kuczyński z Xelion Doradcy Finansowi

Bakalland zarobił 9,1 mln zł w niecałe pół roku


Krajowy lider rynku bakalii Bakalland dzięki programowi oszczędnościowemu zarobił netto od lipca do grudnia 2009 r. aż 9,1 mln zł, czyli prawie trzy razy więcej niż rok wcześniej.

Tusk: środki z rezerwy na uruchomienie programu jądrowego


Premier Donald Tusk poinformował w środę, że jeszcze na ten rok zostały przyznane z rezerwy budżetowej środki na uruchomienie programu jądrowego. Rząd zdecydował we wtorek o przyznaniu ministrowi gospodarki z ogólnej rezerwy budżetowej ok. 3,7 mln zł na rozwój energetyki jądrowej. Ponad 1 mln zł dotacji otrzyma też Państwowa Agencja Atomistyki na dozór jądrowy.

Notebook Samsung R620


Samsung Electronics, przedstawił nowy notebook R620, wyposażony w monitor o przekątnej 16" w formacie 16:9 oraz w kartę graficzną ATI Mobility Radeon HD4330/HD4650.

Centralna Ewidencja Organizatorów i Pośredników Turystycznych


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak w pismach z 1 kwietnia br. odpowiedział na interpelacje posłów: Dariusza Lipińskiego, Michała Stuligrosza, Pawła Arndta, Krzysztofa Tyszkiewicza, Stanisława Wziątka i Andrzeja Grzyba w sprawie funkcjonowania rynku spirytusu surowego i bioetanolu.

MinFin zaoferuje w poniedziałek bony 52-tyg. za 1,3-1,8 mld zł


Sejm poparł w piątek 13 poprawek Senatu do ustaw regulujących rynek finansowy. Miały one charakter legislacyjny i doprecyzowujący.

Stanowisko PTPIREE w sprawie przerw w dostawach energii ostatniej zimy


Odnosząc się do działań ENIONU, związanych z usuwaniem skutków katastrofy meteorologicznej, jaka nawiedziła południową Polskę w styczniu 2010 r. PTPiREE wyraziło pozytywną opinię dla podjętych działań naprawczych oraz zaniepokojenie wynikające ze zbyt krytycznej oceny tych wydarzeń, zawartej w niektórych publikacjach prasowych.

Spotkanie w sprawie bezpieczeństwa pracy w górnictwie


W dniu 6 listopada 2009 r. miało miejsce spotkanie dotyczące bezpieczeństwa pracy w górnictwie węgla kamiennego, odbywające się cyklicznie pod patronatem Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników. Gospodarzem spotkania był Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach. Rozmowom przewodniczyła pani Joanna Strzelec-Łobodzińska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, a uczestniczyli w nich pan Piotr Litwa, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego, pan Tadeusz Zając, Główny Inspektor Pracy oraz przedstawiciele spółek węglowych oraz związków zawodowych. Spotkanie było realizacją ustaleń z posiedzenia Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników z dnia 8 października 2009 r.

"Dziennik Gazeta Prawna": Rewolucja w OFE v


Resort pracy planuje wprowadzenie rewolucyjnych zmian dla 14,4 mln członków OFE. Mają oni zyskać możliwość wypisania się z II filara i wydania zgromadzonych pieniędzy na dowolny cel, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Samorządy: nie chcemy, by PKP Przewozy Regionalne upadły


Zgodnie z art. 6 ustawy abolicyjnej (Dz.U. z 2008 r. nr 143, poz. 894) umorzenie zaległości podatkowej lub zwrot podatku stanowi pomoc de minimis.

Wicepremier Pawlak: Polska gospodarka jest stabilna


– Polska gospodarka jest stabilna, a sytuacja na polskim rynku finansowym bardziej bezpieczna niż na innych rynkach światowych – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów 30 września br.

znalezionych: 24074, strona 1 z 963
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>

Jeśli chcesz kupić kardigany damskie wyprzedaż koniecznie sprawdź naszą najnowszą kolekcję na kardigany damskie wyprzedaż. Od wielu lat dostarczamy kardigany damskie wyprzedaż do sklepów odzieżowych w całej Polsce. Nasza kolekcja na kardigany damskie wyprzedaż powoduje, że każda klientka będzie mogła dobrać odpowiedni dla siebie wzór kardiganu. Nasza tegoroczna oferta na kardigany damskie wyprzedaż uwzględnia najnowsze trendy w modzie. Jeśli chcesz wyglądać młodo i nowocześnie, to nasze kardigany damskie wyprzedaż będą dla ciebie odpowiednie.